Gedenken en herdenken overledenen

Gedenken en herdenken van overledenen

… is herinneren en herinneringen naar boven halen aan de overledene.

Herinneren gebeurt regelmatig, misschien wel iedere dag. Herinneringen komen vaak vanzelf boven drijven. De ene keer doordat je iets tegenkomt wat van hem/haar is. De andere keer doordat je het er samen met iemand over hebt. Het kan gevoelens van blijheid oproepen, dankbaarheid maar ook van (intens( verdriet.

Zondag 24 november, de laatste zondag van het kerkelijk jaar, ook wel de zondag vóór de eerste advent. gedenken wij in de kerk al diegenen die het afgelopen jaar zijn overleden. Ook is er gelegenheid om zelf iemand die u mist – misschien zelfs al langere tijd- te gedenken, door zelf een lichtje aan te steken. Dit jaar is het thema van advent en kerst heel toepasselijk: Geef licht.

Dat doen wij ook buiten de kerk door

Kaarsjes te branden op de hervormde begraafplaats Warmenhuizen

Zaterdagavond 23 november vanaf 17.00 uur , na zonsondergang, ontsteken wij de lichtjes. Bij elk graf staat dan een kaarsje ter herinnering, nagedachtenis aan de overledene. Deze branden zeker een aantal uren. Ook vanaf de Veilingweg is het ”licht” goed te zien.

Een goed moment en indrukwekkend.

 

Wilt u meehelpen de lichtjes neer te zetten, zo’n 140 stuks weet u dan van

harte welkom.

 

Met een vriendelijke groet, Wil de Vries